Найденая по запросу «NGA» информация в новостях

Введите поисковый запрос:   - с учетом фильтра по РКТ. 

Найденные новости

#Новость/заголовокОтобразить/скрытьДата/время
1Senatori amerikan thotë se ka gjasa që Trump të tërhiqet nga marrëveshja me IraninОтобразить/скрыть2018-03-18 20:03:50
2Bordi i “Trepçës”, në pritje të marrëveshjes me Listën SerbeОтобразить/скрыть2018-03-18 19:03:29
3Hải quân Nga tiếp nhận ba tàu ngầm hạt nhân đề án “Borey”Отобразить/скрыть2018-03-18 19:03:00
4Erdogan thotë se forcat e mbështetura nga Turqia kanë marrë nën kontroll qytetin AfrinОтобразить/скрыть2018-03-18 18:03:57
5Zbatimi i Ligjit për gjuhët, sfidë për MaqedoninëОтобразить/скрыть2018-03-18 18:03:14
6Rồng tham gia bầu cử Tổng thống NgaОтобразить/скрыть2018-03-18 17:03:00
7Rushiti: Interesim i shtuar për pension nga viktimat e dhunës seksualeОтобразить/скрыть2018-03-18 16:03:57
8Mbështetësit e Saakashvilit kërkojnë dorëheqjen e PoroshenkosОтобразить/скрыть2018-03-18 16:03:23
9Ý kiến quan sát viên: Bầu cử Nga tự do hơn ở Hoa KỳОтобразить/скрыть2018-03-18 16:03:01
10Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Rusi thotë se ka qenë cak i një sulmi kibernetikОтобразить/скрыть2018-03-18 15:03:34
11Pesë të vrarë nga bombardimet në rajonin e KashmiritОтобразить/скрыть2018-03-18 15:03:09
12Poroshenko muốn tẩy chay toàn diện với World Cup 2018 ở NgaОтобразить/скрыть2018-03-18 15:03:00
13Izraeli shkatërron një tunel në Rripin e GazësОтобразить/скрыть2018-03-18 14:03:56
14Đi bỏ phiếu bị ném bắp cải ở KievОтобразить/скрыть2018-03-18 14:03:34
15Thủ đô phương Bắc của Nga tưởng nhớ Chủ tịch Hồ Chí MinhОтобразить/скрыть2018-03-18 14:03:00
16Princi saudit do të takohet me Trumpin më 20 marsОтобразить/скрыть2018-03-18 13:03:53
17Tại Việt Nam diễn ra bầu cử Tổng thống Nga với đông đảo cử tri tham gia tích cựcОтобразить/скрыть2018-03-18 13:03:00
18Gấu trúc và gấu nâu cũng đi bầu cử Tổng thống NgaОтобразить/скрыть2018-03-18 12:03:00
19Forcat e mbështetura nga Turqia hyjnë në AfrinОтобразить/скрыть2018-03-18 12:03:00
20Vuçiq thotë se do të takohet me Thaçin për të “zgjidhur” problemetОтобразить/скрыть2018-03-18 11:03:23
21Li Keqiang rizgjidhet kryeministër i KinësОтобразить/скрыть2018-03-18 11:03:00
22Nisin votimet në Rusi, Putin pritet të fitojë mandatin e katërtОтобразить/скрыть2018-03-18 10:03:29
23Cảnh sát ở Ukraina không cho người Nga đi bỏ phiếuОтобразить/скрыть2018-03-18 10:03:08
24Ông Vladimir Putin đã bỏ phiếu bầu cử Tổng thốngОтобразить/скрыть2018-03-18 10:03:00
25Ngoại trưởng Anh: Đòn trả đũa của Nga là vô íchОтобразить/скрыть2018-03-18 08:03:38
26Sinh viên Việt Nam tại Nga có bị rơi vào hàng ngũ thất nghiệp ở Việt Nam hay không?Отобразить/скрыть2018-03-18 04:03:00
27Chuyên gia Nga: Ông Phan Văn Khải trăn trở vì đất nước và muốn hợp tác với NgaОтобразить/скрыть2018-03-18 01:03:00
28Çekia hedh poshtë akuzat e Rusisë mbi origjinën e agjentit nervorОтобразить/скрыть2018-03-17 19:03:57
29Mijëra civilë largohen nga Guta Lindore dhe AfriniОтобразить/скрыть2018-03-17 18:03:17
30Nga sẽ không ký Hiệp ước Cấm vũ khí hạt nhânОтобразить/скрыть2018-03-17 18:03:00
31Gjërat që duhet t’i dini për zgjedhjet presidenciale ruseОтобразить/скрыть2018-03-17 17:03:51
32Ngoại trưởng Lavrov khuyên không nên đọc báo phương TâyОтобразить/скрыть2018-03-17 16:03:50
33Britania paralajmëron hapa të tjerë kundër RusisëОтобразить/скрыть2018-03-17 16:03:22
34Filipine: 10 të vdekur pasi rrëzimit të një avioni mbi një shtëpiОтобразить/скрыть2018-03-17 15:03:39
35Për dhjetë vjet, mbi 400 vrasje në KosovëОтобразить/скрыть2018-03-17 15:03:10
36Greqi: Fundoset anija, vdesin 14 migrantëОтобразить/скрыть2018-03-17 14:03:49
37London bình luận về việc trục xuất các nhà ngoại giao của Anh ra khỏi NgaОтобразить/скрыть2018-03-17 14:03:00
38Ligji për shqipen nxjerr në sipërfaqe dallimet etnike në MaqedoniОтобразить/скрыть2018-03-17 13:03:39
39Hội đồng Liên bang Nga giải thích phản ứng cứng rắn trục xuất các nhà ngoại giao LondonОтобразить/скрыть2018-03-17 13:03:00
40Rusia dëbon 23 diplomatë britanikëОтобразить/скрыть2018-03-17 12:03:54
41Poroshenko nói về "9g chì" dự trữ trong trường hợp chiến tranh với NgaОтобразить/скрыть2018-03-17 11:03:42
42Sulm vetëvrasës në KabulОтобразить/скрыть2018-03-17 11:03:28
43Mijëra persona largohen nga Guta LindoreОтобразить/скрыть2018-03-17 11:03:25
44Bộ Ngoại giao Nga tuyên bố persona non grata đối với 23 nhà ngoại giao AnhОтобразить/скрыть2018-03-17 11:03:00
45Mali i Zi druan nga hakerët rusëОтобразить/скрыть2018-03-17 10:03:30
46Shkarkohet zëvendësdrejtori i FBI-sëОтобразить/скрыть2018-03-17 10:03:13
47Ngày im lặng trước cuộc bầu cử tổng thống bắt đầu ở NgaОтобразить/скрыть2018-03-17 09:03:00
48Kim ngạch thương mại Nga Việt Nam đạt đỉnh điểm kể từ năm 1991Отобразить/скрыть2018-03-17 08:03:00
49Rreth 50,000 njerëz ikin nga Guta dhe Afrini në SiriОтобразить/скрыть2018-03-16 21:03:55
50Britania, Franca dhe Gjermania propozojnë sanksione kundër IranitОтобразить/скрыть2018-03-16 21:03:14
51Policia britanike nis hetime për vrasjen e një rusi në LondërОтобразить/скрыть2018-03-16 20:03:31
52Gjykata çeke refuzon apelin e hakerit rusОтобразить/скрыть2018-03-16 19:03:53
53Kërkohet zbardhja e vdekjes së Astrit DeharitОтобразить/скрыть2018-03-16 19:03:23
54Ligji për gjuhët mbetet i bllokuarОтобразить/скрыть2018-03-16 18:03:47
55Pasiguria rreth demarkacionitОтобразить/скрыть2018-03-16 18:03:29
56Ish-presidenti i Afrikës së Jugut përballet me akuza për korrupsionОтобразить/скрыть2018-03-16 18:03:27
57Një parti e re apo një “Vetëvendosje” më ndrysheОтобразить/скрыть2018-03-16 18:03:15
58Shefat e diplomacisë të përkushtuar për bashkëpunim në Ballkanin PerëndimorОтобразить/скрыть2018-03-16 17:03:48
59Qeveria shpenzon gjysmën e rezervave shtetëroreОтобразить/скрыть2018-03-16 17:03:19
60Kremlin trả lời trước tin tức về sự khởi đầu "cuộc chiến tranh lạnh"Отобразить/скрыть2018-03-16 17:03:00
61Ủy ban điều tra Liên bang Nga điều tra vụ tấn công vào Yulia SkripalОтобразить/скрыть2018-03-16 17:03:00
62Johnson: Putin mund të ketë urdhëruar sulmin me agjent nervorОтобразить/скрыть2018-03-16 16:03:14
63St. Petersburg và Việt Nam tăng cường hợp tácОтобразить/скрыть2018-03-16 16:03:04
64Ministri gjerman: Islami nuk i përket GjermanisëОтобразить/скрыть2018-03-16 16:03:02
65Putin, kandidat me përfitimeОтобразить/скрыть2018-03-16 15:03:59
66Dhjetëra të vrarë nga sulmet në Guta dhe Afrin të SirisëОтобразить/скрыть2018-03-16 15:03:49
67Nga sẵn sàng hợp tác với những quốc gia nào?Отобразить/скрыть2018-03-16 15:03:23
68Putin u bën thirrje rusëve të votojnëОтобразить/скрыть2018-03-16 14:03:48
69Kremlin ngạc nhiên vì lập trường của London trong “vụ Skripal”Отобразить/скрыть2018-03-16 14:03:14
70Greqia kundërshton kërkesën e Turqisë për ekstradimin e tetë ushtarëve turqОтобразить/скрыть2018-03-16 13:03:59
71Ông Lavrov bình luận việc Anh từ chối hợp tác với Nga trong “vụ Skripal”Отобразить/скрыть2018-03-16 13:03:02
72Shkarkimi në Twitter që shkundi botënОтобразить/скрыть2018-03-16 13:03:00
73Haradinaj: Një votë kundër demarkacionit, mund ta mbajë Kosovën në izolimОтобразить/скрыть2018-03-16 12:03:42
74Mijëra persona largohen nga rajonet Afrin dhe Guta Lindore në SiriОтобразить/скрыть2018-03-16 12:03:26
75Cựu lãnh đạo tình báo bác bỏ cáo buộc về sự dính líu của Nga trong vụ SkripalОтобразить/скрыть2018-03-16 12:03:21
76Mattis akuzon Iranin për ndërhyrje në zgjedhjet irakianeОтобразить/скрыть2018-03-16 12:03:07
77Vizita e ministrit verikorean në Suedi nxit spekulimet për përgatitje të samitit SHBA-Kore VerioreОтобразить/скрыть2018-03-16 12:03:04
78Agjenti nervor që ka helmuar ish-spiunin rus mund të jetë vendosur në valixhen e vajzës së tijОтобразить/скрыть2018-03-16 11:03:03
79Princi saudit: Nëse Irani krijon armë bërthamore edhe ne do të veprojmë njëjtëОтобразить/скрыть2018-03-16 11:03:02
80Ngoại trưởng Nga sẽ bàn những chuyện quan trọng nào ở Việt Nam?Отобразить/скрыть2018-03-16 11:03:00
81Nga đáp trả thế nào với lệnh trừng phạt mới của Hoa Kỳ?Отобразить/скрыть2018-03-16 11:03:00
82Katër persona të vdekur nga shembja e urës në FloridaОтобразить/скрыть2018-03-16 10:03:50
83SHBA akuzon Rusinë për sulme kibernetike në rrjetin e energjisë dhe sistemin e ujitОтобразить/скрыть2018-03-16 10:03:34
84Nga đáp trả cứng rắn với tuyên bố của Bộ trưởng Quốc phòng AnhОтобразить/скрыть2018-03-16 09:03:14
85World Cup 2018 tăng lượng du khách đến Nga lên hai lầnОтобразить/скрыть2018-03-16 07:03:00
86Nga giống như "phượng hoàng đứng lên từ đống tro tàn"Отобразить/скрыть2018-03-16 05:03:00
87Tướng Shoigu: Nga sắp sản xuất hàng loạt robot chiến đấuОтобразить/скрыть2018-03-16 00:03:00
88Tổng thống Putin từng “phóng nhanh” với chiếc xe Zaporozhets mẹ ông thắng xổ sốОтобразить/скрыть2018-03-15 23:03:00
89Britania do të lejojë organizatën ndërkombëtare të shikojë të gjeturat në rastin SkripalОтобразить/скрыть2018-03-15 22:03:27
90Tổng thống Putin nói về các kế hoạch thám hiểm vũ trụ đầy tham vọng của NgaОтобразить/скрыть2018-03-15 21:03:00
91Stoltenberg: Perëndimi nuk po kërkon sërish Luftë të FtohtëОтобразить/скрыть2018-03-15 20:03:47
92Kushtet e opozitës për t’u përfshirë dhe udhëhequr dialogun me SerbinëОтобразить/скрыть2018-03-15 19:03:52
93Kryeministri sllovak jep dorëheqjeОтобразить/скрыть2018-03-15 18:03:02
94Năm 2020, Việt Nam hy vọng đón 1 triệu lượt du khách NgaОтобразить/скрыть2018-03-15 18:03:00
95Xhaferi: Ivanov është i obliguar ta nënshkruajë ligjin për gjuhëtОтобразить/скрыть2018-03-15 17:03:49
96Tổng thống Putin suýt trở thành tài xế taxiОтобразить/скрыть2018-03-15 17:03:00
97Mijëra banorë po largohen nga Guta LindoreОтобразить/скрыть2018-03-15 17:03:00
98Shtetet aleate të Britanisë dënojnë helmimin e ish-spiunit rusОтобразить/скрыть2018-03-15 16:03:46
99Bộ Ngoại giao Nga trả lời người đứng đầu Bộ Quốc phòng Anh, đề nghị Nga "im lặng"Отобразить/скрыть2018-03-15 16:03:00
100Dy "Ujqërve të natës" u ndalohet hyrja në BosnjeОтобразить/скрыть2018-03-15 16:03:00